Etiket (Sticker) Baskı

Etiketi günümüz dünyasında, aklınıza gelebilecek tüm üretici ve satıcı iş kolunda yapılacak işlerin sistematik biçimde işlemesini sağlayabilen yönlendirici notlar olarak ta tanımlanabilmektedir. Etiket her ebat ve büyüklükte, istenilen kalınlık ve renkte üretileceği için içerdiği ürün ile özdeşleşecek marka değerini de yakalayabilmektedir.

Etiketleri kullandığı alanlara, sektörlere göre sınıflandırabileceğimiz gibi fiyatlandırma ve belirteç olarak ta ayrı bir kategoride değerlendirebiliriz. Örneği gıda etiketleri üzerinde son kullanma tarihleri, gıdanın içindeki katkı maddeleri ve katkı oranları yer almaktadır. Giyim etiketlerinde kumaş kalitesi, kumaş ebatları ve katkı maddeleri yer almaktadır. Tüm ürünlerde fiyat etiketlerinde peşin fiyat veya vadeli fiyatlar bulunmaktadır.

Kuşe Genellikle tüm ürün çeşitlerinde kullanılabilen, boya emişi yüksek, fiyat olarak diğer kağıt çeşitlerine göre daha uygun, sıcak ve soğuk havada tutunabilen tutkal cinsleri bulunan kağıt cinsidir. Opak Üst film yapısı naylon tarzı yırtılmaz, su emmez kağıt cinsidir. Tutkalına göre sıcak ve soğuk hava, cam ve pet şişe yapışma özelliği bulunmaktadır. Parlak bir baskı yüzeyine sahiptir. Motor yağları, sıvı yağlar, dondurulmuş ürünler gibi çok yerlerde kullanım alanı yaygın kağıt türüdür.

Metalize Parlak yüzeyi sayesinde her zaman albenisi olan Metalize kağıt cinsi zemininde Opak gibi yırtılmayan ve parlayan kağıt türüdür. Tutkalına göre sıcak ve soğuk hava, cam ve pet şişe yapışma özelliği bulunmaktadır. Ürün kalitesini daha alıcı göstermesi ile bilinir. Kuşe ve Opak zeminli, Altın metalize olarak ta bilinen çeşitleri mevcuttur.

Polietilen Esnek opak grubundan olan Polietilen geniş bir etiket kullanımına sahiptir. Genellikle naylon yüzeye yapışması açısından Motor yağı grubu, naylon poşet grubu (makarna üzerinde açma kapama etiketleri), deterjan ve temizlik malzemeleri gibi geniş bir gruba hitap etmektedir.

Şeffaf Arka yüzeyini göstermesi ile bilinen özel üretim bir naylon grubu etikettir. Tasarım ve yapıştığı yüzeylere göre sade ve şık bir etikettir. Yapışacağı yüzeye göre tutkal ve kalınlık özellikleri olan bir etiket grubudur.

Termal Genellikle ürün çeşidi ve barkod yazma amaçlı kullanılan çok geniş bir ağa sahip etiket türüdür. Tutkalına göre sıcak ve soğuk havada tutunma özellikleri ve üzerine ısısal ve mürekkep ile yazılma özellikleri bulunan etiket çeşididir. Müşterilerin makine özelliklerine göre kesimi ve çalışma yapısına göre tutkal ve yanma özelliklerine göre çeşitleri bulunmaktadır.

Rafya Üst film olarak da bilinir. Pastane, çiçekçi, kuruyemiş tarzı paketleme için kullanılsa da meyve ve sebze sektöründe de kullanılmaktadır. Baskılı ve baskısız olarak üretilmektedir. Naylon bazlı olduğu için kopma riski yoktur.

Rafya Termal Termal ve rafya grubunun laminesinden ortaya çıkan özel bir üründür. Narenciye ve meyve sektöründe ürün gramajı gibi değerlerin arka yüzeyine yakılarak yazılması ve ürüne dikilmesi ile çalışan etiket grubudur.

Sıcak – Soğuk Yaldız (Hot – Cold Foil) Etiketin baskı esnasında veya sonradan uygulanan baskı tipidir. Parlak ve canlı, altın, gümüş, hologram tarzı görünümüne sahiptir. Ürün üzerinde albeniyi en üst noktaya getirmektedir. Her türlü kağıda uygulanabilmektedir.

Ters Baskı İç baskı olarakta bilinen ters baskı özellikle sıvı yağ, şampuan, sıvı sabun, meyve suyu gibi geniş etiketlere hitap etmekedir. Laminasyon ters baskı ve yapışkanlı yüzeye baskı olarak iki ye ayrılır. Opak ve kuşe grubunda rahatlıkla uygulanabilir.

Teklif Alın veya Arayın: 0 (216) 481 68 12

Kendinizi bir değer olarak görüyor ve bu değeri kitlelere duyurmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz.